A Travellerspoint blog

Araba İle Hiçte Zor Değil...

Avrupa'ya arkadaşlarınla araba ile gitmeye ne dersin hem yollar senin hemde ucuz.....

Çalışan kişiler için bir yılda iki haftalık tatilde ‘’nereye gitsek?’’ diye düşünmek yaza girerken hep akılda olan bir sorudur. Öğrenciler için yaz tatilinde ‘’ne yapsak, nasıl geçirsek?’’ soruları vardır. Hem keyifli, hemde az maliyetli bir tatil nasıl olur?

Fırsat siteleri çok gündemde ve tatil fiyatları çok ucuz.. 5 gün tatil ve balkanlar ‘’haydi hemen kuponları alalım ve gidelim.’’ Kuponlar alınır rezervasyonlar yapılır, vize işlemleri tamamlanır.

Yarın tatil başlıyor ve ne götürsek telaşı içindeyiz... Gelen bir telefon hepimizin yüzünü değiştirdi. Ne mi olmuş? Tur şirketi iflas etmiş ve hiçbir yere gidemiyorsun... Sarılır telefonlara başlarsın fırsat sitesini ve sigorta şirketini aramaya.... Parayı bir şekilde alacağız anlaşıldı da güzelim tatili ne yapacağız? 
Elinde Yunanistan vizesi olunca Atina uçak biletlerine bakarsın da ‘’çok pahalı değer mi?’’ diye düşündürür. O paraya bari Barcelona’ya gideyim daha iyi derken vize aldığın ülkeye ilk giriş yapmadan ya seni kapıdan çevirirlerse korkuları ile karalar bağlarsın.
Ve çılgın bir fikir Pazar sabahı 02.00 de; İpsala kapılarına dayanalım vizeye kaşeyi bastırdık mı oldu bu iş... Başlarsın aynı gün gidiş dönüş otobüs aramaya da bulabilirsen... Peki ne yapacağız? Araba!!!! İnternet elinin altında olunca herşeyi bulmak çok kolay. İhtiyacın olan uluslararası ehliyet ve araç için yurt dışı sigortası. Saat 03.00’ de düştük yollara... İpsala sınırına varınca kapıda işlemleri yapan kişiyi bulmanız ve para ödemeniz yeterli. Tabii ilk seferde bu işlemleri yaparken korkular sizinle ya olmazsa ya geçemezsem ya arabaya bir şey olursa ya polis durdurursa.....vb.

Ve sınır kapısından geçtik hemde araba ile sorunsuz  Yunanistan yollarına girip Kavala’ ya yol alırken hiç bu kadar keyifli araç kullanmadığımı fark ettim. İstanbul-İpsala, İpsala-Kavala arası neredeyse aynı kilometreler ama zamana ve yollara bakınca fark inanılmaz.
Sabahın erken saatlerinde Kavala’daydık... Otobüslerin durmadığı girişte güzel bir kumsal fark ettik ve hemen durduk, deniz inanılmazdı.
Uzun süredir denize girmeyen biri olarak denizden hiç çıkmadım ne yorgunluk kaldı, ne de tur şirketinin batmasının üzüntüsü :)

Posted by TATLIGEZGIN 03:57 Archived in Turkey Tagged istanbul araba kavala yunanistan

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint